El. p.: info@mykololietuvionamai.lt Tel: +370 659 11175

IDĖJA ir MISIJA


Mykolo Lietuvio Namai – tai naujas ypač ekonomiškų, išmaniai pastatytų ir kokybiškų namų kvartalas Mykolo Lietuvio gatvėje. Mes siūlome šiuolaikišką, jaukų būstą miesto žmogui ar šeimai gamtos prieglobstyje su itin patogiu susisiekimu istorinės asmenybės vardu pavadintoje gatvėje.


Mykolas Lietuvis - viena iškiliausių renesansinės Lietuvos asmenybių, tiesiogiai asocijuojamas su nauju, kritišku mąstymu, šviežiu renesansišku požiūriu į senus dalykus. Mykolas Lietuvis arba Michalo Lituanus (apie 1490–1560 m.) buvo Lietuvos Didžiosios kunigaikštijos renesanso publicistas, diplomatas ir visuomenės veikėjas, mums geriausiai žinomas kaip lotynų kalba parašyto traktato „Apie totorių, lietuvių ir maskvėnų papročius“ autorius. Šis traktatas buvo tarsi viešas laiškas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Žygimantui Augustui, kurio tikslas – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės santvarkos kritika, skatinimas taisyti, stiprinti valstybę.


Likimo ironija - vietovėje pavadinimu ,,Bajorai" yra gatvė pavadinta Mykolo Lietuvio vardu, žmogaus, kuris kritikavo savo meto Lietuvos Didžiosios kunigaikštijos bajoriškąją visuomenę.


Kaip Mykolas Lietuvis naujai ir kritiškai žvelgė į savo meto aktualijas, taip ir MYKOLO LIETUVIO NAMŲ projekto vystytojai žvelgia naujai ir kritiškai į vieną iš šių dienų aktualijų – kokybišką patogaus būsto statybą.


MYKOLO LIETUVIO NAMAI – tai tipinis netipinės išmanios statybos pavyzdys. Ne formali idėja, o patikimi, laiko patikrinti ir kritiką atlaikę sprendimai projektuojant sėkmingai buvo sujungti į nuosekliai harmoningą užstatymo visumą, be kita ko užtikrinusią pastatų A+ energinio naudingumo klasę. Namai mažaaukščiai, su viena laiptine - miesto vilos tipo, „ linijinis“ jų išsidėstymas , individualūs kiemeliai prie namų, erdvi parkavimo aikštelė, dėkinga pastatų konfigūracija bei efektyvus vidinis išplanavimas, erdvios laiptinės, ,,vitrininiai“ kiekvieno buto langai mažiausiai į dvi skirtingas pasaulio šalių puses, kiekviename bute įrengtas ir prie iki stogo einančių vamzdynų pajungtas vokiškas pasyviam namui skirtas rekuperatorius, mažas užstatymo tankumas sklype, uždara teritorija, vaikų žaidimo bei sporto suaugusiems aikštelės ir didelės žaliosios erdvės aplinkui – tai tik keletas esminių, tačiau ne visas sąrašas privalumų, kuriais galime pradžiuginti būsimuosius MYKOLO LIETUVIO NAMŲ gyventojus.


Namai statomi dviem etapais – pradžioje trys namai sklype Mykolo Lietuvio g. 31 (iki 2016 metų pabaigos), kiek vėliau - trys namai sklype Mykolo Lietuvio g. 33 (ne vėliau kaip iki 2017 metų III ketvirčio pabaigos). Kiekvienas namas tik trijų aukštų, kiekviename name tik po 9 butus.


Mes nesiūlome ,,protingų namų" - juos galėsite pasistatyti jei tik turėsite tam laiko ar pinigų. Mes siūlome Jums protingai pastatytus namus, kur būstas derinasi prie žmogaus, o ne žmogus turi derintis prie būsto.

 

VIETA

Mykolo Lietuvio gatvę pasirinkome ne dėl pavadinimo. Tiesiog čia, mūsų manymu, yra puiki vieta gyventi ir kurti šeimą – atokiai, bet ne per toli  nuo miesto šurmulio, šalia Visorių miškas, MYKOLO LIETUVIO NAMŲ kaimynai – individualių namų savininkai.

Ukmergės gatvė ir statomas Vakarinis aplinkkelis tik už 900 m, o jungiamoji (tarp Ukmergės plento ir Mokslininkų gatvės) Mykolo Lietuvio gatvė, užtikrins puikų susisiekimą visomis Vilniaus miesto kryptimis bei patogų nuvykimą į tokius prekybos centrus kaip BIG, Akropolis, Senukai, Ozas, o taip pat į vaikų ugdymo ar mokymo įstaigas.

Gyventojų patogumui netoliese kursuoja viešasis transportas, o operatyvų kasdienių prekių įsigijimą užtikrins netoliese, Šventeliškių ir Chodkevičiaus gatvių sankryžoje, planuojamas nedidelis prekybos centras.

 

NAMAI, BUTAI

Kvartale suprojektuoti šeši trijų aukštų namai, kiekviename name po 9 butus. Kiekvienas butas turi erdvius balkonus, o pirmojo aukšto butai –  terasas ir individualius kiemelius nuo 20 iki 200 m2. Gyventojų patogumui namuose įrengti sandėliukai, lauke yra automobilių stovėjimo aikštelės, taip pat yra ir su stoginėmis.


Kiekviename iš II etapo namų bus po vieną 31,5 m2 vieno kambario butą, po tris 54 - 54,6 m2 dviejų kambarių butus (beje, šie butai gali būti įrengiami ir kaip trijų kambarių butai) bei po penkis 65 - 71,6 m2 trijų kambarių butus. Didžiausi, 71,6 m2 pirmo aukšto butai su terasa, gali būti įrengiami ir kaip keturių kambarių butai.
Visuose butuose siūlomas vidinis išplanavimas gali būti lengvai keičiamas pagal gyventojų poreikius.

Yra galimybė vieno kambario butą  sujungti su trijų kambarių butu į erdvius apartamentus su dviem terasomis ir dideliu kiemeliu.

KOKYBĖ

Projektuojant  MYKOLO LIETUVIO NAMUS, išskirtinis dėmesys buvo skirtas gyventojų patogumui ir  maksimaliam būsto eksploatacijos išlaidų sumažinimui. Todėl neatsitiktinai namams buvo pasirinkta optimali kubo forma, kurios minimalistinę konfigūraciją papildo bei suteikia išraiškingumo pristatyti balkonų blokai.


Vieni pirmųjų tarp būsto rinkos vystytojų apsisprendėme statyti A+ energinės klasės namus (atliktas namo energinio sertifikavimo projektavimas, šalčio tiltelių skaičiavimai bei išspręstas jų minimizavimo klausimas). Tokio aukšto šiluminio naudingumo lygio pasiekimas susijęs su papildomu dėmesiu net ir smulkiausioms projekto detalėms.  Architektų, inžinierių ir energinio projektavimo specialistų projektai bei techninės priežiūros kokybės kontrolės planas užtikrino ypatingai aukštus pastato sandarumo ir šiluminių savybių parametrus. Namų šildymas nepriklausomas nuo miesto tinklų. A+ energinė klasė gyventojus džiugins ypatingai mažais būsto eksploataciniais kaštais kiaurus metus.


Įrengtos vėdinimo su rekuperacija sistemos, grindinis šildymas su autonominiu kiekvieno kambario valdikliu leis pasiekti aukščiausią komforto ir ekonomijos santykį. Kiekvienas butas parduodamas su itin aukštos klasės pasyviam namui skirtu drėgmę sulaikančiu rekuperatoriumi PAUL CLIMOS F 200 Eco, kuris sumontuotas ir pajungtas prie specialiai įrengtų ir izoliuotų šviežio oro padavimo ir šalinimo vamzdžių. Šviežias oras į buta patenka nuo aukščiausios namo dalies - stogo. Belieka tik išsivedžioti vidaus ortakius pagal pasirinktą buto išplanavimą.


Namų konstruktyvui panaudotas laiko patikrintas silikatinių plytų arba blokelių mūras, apšiltintas net 30 cm neoporo sluoksniu, kurio termoizoliacinės savybės 25% geresnės lyginant su tradiciškai naudojamu baltuoju putplasčiu.
Perdangos – iš gelžbetonio plokščių.


Namų fasadų apdailai naudojamos klinkerio plytelės derinant  jas su dekoratyviniu tinku bei medžio detalėmis. Balkonų atitvaros grūdinto berėmio stiklo su metalo turėklais.

Mūsų partneriai

Projektuotojas:

IĮ ,,R.Žickytės architektūros dirbtuvė"
A. Goštauto g. 8-410a, 01108 Vilnius
http://www.zickyte.lt/
Architektė Rita Žickytė

Pastato energinio naudingumo projektuotojas:

UAB ,,KA projektai" 
Savanorių pr. 192-309, LT-44151 Kaunas
http://www.energinissertifikavimas.lt

Direktorius Andrius Kirklys

Statybos techninę priežiūrą vykdo:
 
UAB ,,Construction one"
A. Petrulio g. 25, LT-11323 Vilnius
http://construction1.eu
Direktorius Povilas Korsakas    

Konsultavimas inžinerinių sistemų klausimais:
 
,,Jėgos linija", UAB
 Pažagiškių g. 45, LT-04125 Vilnius
http://www.jegoslinija.lt/
Direktorius Mindaugas Žvirblis

 

 
Sprendimas: Webbus.lt